Jdi na obsah Jdi na menu
 


www.patrioti.cz

Úvodní slovo předsedy Patriotů ČR   Jiřího Vítka:

Mnozí z nás pozorují, kterak se ve tmě topí pojmy jako jsou tradice, historie, kulturní dědictví, vlast, rodina, národ a mnohé další. Šance zastavit tento úpadek je jen na nás, nečekejte na Mesiáše, fakt nepříjde. 

Asi každý by měl začít na tom nejspodnějším schodě. Na tom dlouhém schodišti, které má jako každý dům svá patra a při cestě vzhůru Vás budou pálit stehna, budete popadat dech. 

Musíme nejprve začít v místě kde žijeme, tedy pomáhat zlepšovat své okolí, být dobrovolníkem, organizovat společenské akce, znovu dávat lidi dohromady. Jistě já vím, že se již okolo nás vytvořila silná sociální zeď, je třeba ji pomaloučku bourat. 

Pracujte například v bytových družstvech, to je ta nejdrsnější škola nevděku, ale i odpovědnosti. Přinese Vám to více šedin, než si dokážete představit, ale je to dokonalá přípravka, ale také skvělý detektor jestli vůbec na to máte. 

Využijte svých praktických schopností, byl jste hasič, zdravotník, tak se snažte zdokonalovat, přednášejte, buďte dobrovolným hasičem, milujete historii pište články, točte videa, organizujte tancovačky, soutěže o nejlepší štrůdl nebo bramborový salát. Věřte, že někdy stačí třeba pouhé organizování sousedského grilování a poznáte co souseda skutečně štve, musíte být aktivní a upřímní. 

Neporadil jsem Vám? Založte tedy nejprve Facebookovou skupinu své obce, města, pište třeba o historii, foťte a až budete mít dostatek členů, udělejte brigádu, ale musí Vás to bavit a musíte tomu věřit, naší ideologií není Marx, ale láska ke svému okolí, propojování minulosti, přítomnosti a budoucnosti bez vyrvání kořenů starých stromů a přitom citlivé výsadby nových a zdravých stromků.

Naučte se být ironický, útočnost a vulgarita Vás orazítkuje a z téhle škatulky se velmi těžko dostanete, vlastně už nikdy. Nehledejte však laciné senzace, vždy myslete, že každý  krok v mediálním prostoru musí nést své riziko, jinak je to jen laciné hrdinství. 

 

…  více na www.patrioti.cz